List Tomka (ojca Emilki i Karola) po Programie Intensywnej Terapii Osób Niepłynnie Mówiących w Wiśle – sierpień 2021

Witam,
mam na imię Tomek, jestem tatą Emilki i Karola. Moje dzieci maja po 12 lat. W sierpniu br. uczestniczyliśmy w Turnusie terapii jąkania zorganizowanym w Wiśle.

Wrażenia moje i moich dzieci z pobytu: było super!!! 

Nie było łatwo. Był to bardzo pracowity czas wypełniony różnego rodzaju zajęciami. Plan dnia zagospodarowany pracą w grupie w Ośrodku Wypoczynkowym lub zajęciami w mieście i różnego rodzaju ćwiczeniami. O nudzie nie było mowy a zamęczenie dawało się we znaki. Jednak nikt nie zwracał na to uwagi. Wszyscy czerpali siłę z terapeutów i wolontariuszy oraz od innych uczestników. Wsparcie grupy czyni cuda!!! Kolejne dni dawały coraz lepsze efekty terapii i wszyscy mieli wiele do powiedzenia. Nareszcie można było swobodnie mówić o jąkaniu, walczyć z jąkaniem i śmiać się z jąkania. Na koniec pobytu pytania moich dzieci: ”czy za rok można przyjechać na turnus” i „ kiedy się znów w takim gronie spotkamy”.

Cieszę się, że jako rodzic mogłem uczestniczyć w terapii. Jest mi teraz łatwiej mobilizować dzieci do ćwiczeń i w nich uczestniczyć. Efekty intensywnej pracy są widoczne w płynnej mowie, lepszym oddechu czy zwolnionym tempie mówienia. Przed nami systematyczna praca, ale jesteśmy do niej przygotowani. Wiele przećwiczyliśmy w grupie, ogromną pomocą były dla nas wskazówki terapeutów i wolontariuszy.

Z całego serca chcę podziękować całemu zespołowi, dzięki któremu Turnus terapeutyczny się odbył. Za Waszą pracę, za waszą troskę, za wszystkie uśmiechy i dobre rady. Za to, że każdego dnia otaczały nas pozytywne afirmacje i dobre Anioły.

Tomek (Świękokrzyskie)
6 września 2021 r.

Najnowsze informacje

logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30