List matki Piotrka l. 15 po uczestniczeniu w Programie Intensywnej Terapii dla Osób z Dysfluencją Mowy (turnusie terapeutycznym) – Wisła 2018

Witam,

jestem mamą 15-letniego Piotrka, z którym miałam przyjemność uczestniczyć w tegorocznym turnusie terapeutycznym dla osób jąkających się w Wiśle.

Zdecydowaliśmy się pojechać na turnus już po pierwszej wizycie diagnostycznej u Pana dr Chęćka. Mój syn wówczas, który podchodził do tematu terapii dosyć niechętnie , już po tej pierwszej wizycie bardzo się zaangażował. Dostał od Pana doktora wiele konkretnych ćwiczeń i wskazówek do pracy w domu. To go zachęciło. Po paru tygodniach ćwiczeń już były widoczne efekty. Turnus miał te efekty podtrzymać, utrwalić poznane dotychczas techniki i wdrożyć nowe. Tak też się stało. Teraz, po zakończeniu turnusu, Piotrek ma siłę, żeby bez większego stresu wrócić do szkoły. Wie, jak ma mówić i co ma robić żeby jego mowa była płynna. Cieszy się, że sytuacje stresowe będą teraz dla niego łagodniejsze do przejścia. Chce kontynuować terapię podtrzymującą efekty uzyskane na turnusie bo widzi w niej sens i pozytywne zmiany w swojej mowie. Pobyt na turnusie sprawił, że Piotrek stał się bardziej pewny siebie, jest uśmiechnięty i zadowolony.

Turnus to działanie w grupie. Tu zawierają się znajomości i przyjaźnie. Tu nikt z nikogo się śmieje i nikogo nie ocenia. Tu wszyscy są równi. Wszyscy przyjechali z tym samym problemem i każdy może liczyć na zrozumienie i wyrozumiałość drugiej osoby. To też doskonała okazja do pokonania lęku przed kontaktem i rozmową z ludźmi. Terapeuci wraz z wolontariuszami dbają o to, żeby każdy uczestnik turnusu miał możliwość „przełamania się” i powalczenia z własnymi słabościami. Motywują i wspierają, a wolontariusze, jako osoby, które poradziły sobie z niepłynnością mowy, pokazują, że to naprawdę jest możliwe.

Z całego serca i z czystym sumieniem polecam tę formę terapii wszystkim osobom mającym problem z niepłynnością mowy. Wszyscy terapeuci obecni na turnusie, z dr Chęćkiem na czele to ludzie pełni pasji. Do każdego uczestnika podchodzą z wielką serdecznością, z pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem. Posiadają dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, które pozwala im każdą osobę rozpatrzyć jako indywidualny „przypadek” . Nikogo nie zostawią bez pomocy w postaci wskazówek i konkretnych ćwiczeń. Swoje wsparcie oferują nie tylko na turnusie, ale również po jego zakończeniu.

Każdy, kto ma problemy z jąkaniem się, kto z tego powodu stoi na uboczu i nie odzywa się do ludzi, powinien zdecydować się na udział w terapii i turnusie organizowanym przez dr. Chęćka. Należy wziąć sprawę w swoje ręce i zawalczyć o siebie !

Panie doktorze, terapeuci, wolontariusze – DZIĘKUJEMY i pozdrawiamy !!!

Jolanta z synem Piotrkiem

Górny Śląsk 2 września 2018

Najnowsze informacje

logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30