Warsztaty naukowo-szkoleniowe II stopień - Praktyczny 15-16 października 2022 we Wrocławiu

WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – II STOPIEŃ - PRAKTYCZNYwe Wrocławiu (15-16 października 2022 roku)

DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA
Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ

 

Program:

1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta

3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.

4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.

5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.

6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.

7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.

8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na filmach wideo oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).

9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania wideo) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.

10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).

11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.

UWAGA: Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia oraz obszerny pakiet materiałów pomocowych do terapii (materiałów, które będą omawiane podczas zajęć).

Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień (wyjątkowo: dla absolwentów Podyplomowych Studiów Neurologopedii Uniwersytetu SWPS w Warszawie).

Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu/z zajęć podczas studiów SWPS.

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Organizator: Edwin FilmEdwin Bażański 

Prowadzący: dr n.hum. Mieczysław Chęciek – specjalista neurologopeda (www.jakanie-terapia.pl

Współprowadzenie: mgr Edwin Bażański - neurologopeda kliniczny, emisjolog (Facebook: Akademia Jąkania i Emisji Głosu)

Termin: 15 - 16 października Wrocław (rozpoczęcie w sobotę o godz. 9.00, natomiast zakończenie w niedzielę ok. godziny 16.00

Liczba godzin: 20

Liczba miejsc: 15-20

Cena: 750 PLN

Miejsce warsztatów: Wrocław (miejsce będzie podane w najbliższym czasie)

 

 

ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY

 • on-line wysyłając maila do Edwina Bażańskiego z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i adresem mailowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 • Zaliczkę na warsztaty w wys. 300 PLN proszę wpłacić w terminie 3 dni roboczych od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia - na konto współorganizatora: Edwin Film Wrocław 50-138, ul. Kuźnicza 11-13, Konto: 40 1090 2503 0000 0001 2097 6087; Tytuł przelewu - imię i nazwisko uczestnika, nazwę szkolenia, termin i miejsce.
 • (obowiązuje co najmniej dziesięciodniowe wyprzedzenie odwołania uczestnictwa, w przeciwnym razie zaliczka przepada). 
 • Pozostałą opłatę za udział w warsztatach w wys. 450 PLN należy przesyłać na konto jw. najpóźniej  do 15 września 2022.
 • Informacji o warsztatach można uzyskać u prowadzących : Edwin Bażański ( tel. 601 537 904, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Mieczysław Chęciek (tel. 605 855 058, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Tags: terapia jąkania, leczenie jąkania, warsztaty

Najnowsze informacje

Napisali do nas

 • 1
 • Piszę ten list z radością, ponieważ jeszcze pół roku temu byłem kompletnie bezradny wobec samego siebie. Teraz ten okres jest za mną. Czytaj
  Marcin z Rzeszowa 28 października 2014 (dwa m-ce po zakończeniu turnusu terapeutycznego w Wiśle)
 • [...] I na sam koniec, jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, zmieniliście moje życie. Jestem nową, lepszą osobą. Czytaj
  Weronika uczestnik turnusu w sierpniu 2015
 • Zrozumieliśmy, że trzeba jedynie skupić się na dziecku, starać się je zrozumieć i pomóc.No i najważniejsze – spektakularne efekty terapii !!! Czytaj
  List rodziców z grupy 2, po turnusie terapeutycznym Wisła 2014
logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30