Warsztaty naukowo-szkoleniowe II stopień - Praktyczny 24-25 września 2022 w Warszawie
WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – II STOPIEŃ - PRAKTYCZNYw Warszawie (24-25 września 2022 roku)
DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA
Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ
Program:
1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta
3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.
4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.
5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.
6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.
7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.
8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na filmach wideo oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).
9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania wideo) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.
10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).
11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.
UWAGA: Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia oraz obszerny pakiet materiałów pomocowych do terapii (materiałów, które będą omawiane podczas zajęć).
Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień (wyjątkowo: dla absolwentów Podyplomowych Studiów Neurologopedii Uniwersytetu SWPS w Warszawie).
Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu/z zajęć podczas studiów SWPS.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Organizator: Edwin Film - Edwin Bażański
Prowadzący: dr n.hum. Mieczysław Chęciek – specjalista neurologopeda (www.jakanie-terapia.pl)
Współprowadzenie: mgr Edwin Bażański - neurologopeda kliniczny, emisjolog (Facebook: Akademia Jąkania i Emisji Głosu)
Termin: 24 - 25 września 2022 Warszawa (rozpoczęcie w sobotę o godz. 9.00, natomiast zakończenie w niedzielę ok. godziny 16.00
Liczba godzin: 20
Liczba miejsc: 15-20
Cena: 750 PLN
Miejsce warsztatów: Warszawa (miejsce będzie podane w najbliższym czasie)
ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY
- on-line wysyłając maila do Edwina Bażańskiego z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i adresem mailowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
- Zaliczkę na warsztaty w wys. 300 PLN proszę wpłacić w terminie 3 dni roboczych od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia - na konto współorganizatora: Edwin Film Wrocław 50-138, ul. Kuźnicza 11-13, Konto: 40 1090 2503 0000 0001 2097 6087; Tytuł przelewu - imię i nazwisko uczestnika, nazwę szkolenia, termin i miejsce.
- (obowiązuje co najmniej dziesięciodniowe wyprzedzenie odwołania uczestnictwa, w przeciwnym razie zaliczka przepada).
- Pozostałą opłatę za udział w warsztatach w wys. 450 PLN należy przesyłać na konto jw. najpóźniej do 15 sierpnia 2022.
- Informacji o warsztatach można uzyskać u prowadzących : Edwin Bażański ( tel. 601 537 904, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Mieczysław Chęciek (tel. 605 855 058, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Tags: terapia jąkania, leczenie jąkania, warsztaty