Warsztaty naukowo-szkoleniowe II stopień - Praktyczny 9-10 kwietnia 2022 w Gdyni (przeniesiono z września 2021)

WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – II STOPIEŃ - PRAKTYCZNY1 w Gdyni (9-10 kwietnia 2022 roku)

DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA
Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ

 

Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną

Program:

1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta

3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.

4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.

5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.

6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.

7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.

8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na płytach DVD oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).

9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania na płytach DVD) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.

10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).

11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.

 

UWAGA: Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia oraz obszerny pakiet materiałów pomocowych do terapii (materiałów, które będą omawiane podczas zajęć). Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień (wyjątkowo: absolwenci Podyplomowego Studium Neurologopedii SWPS w W-wie).

Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Organizator: FUNDACJA WSPARCIA OSÓB Z ZABURZENIAMI KOMINIKACJI "MIĘDZY SŁOWAMI" w Gdyni www.miedzy-slowami.org.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel: 535 936 019; 535 937 019

Prowadzący: dr n.hum. Mieczysław Chęciek – specj. neurologopeda (www.jakanie-terapia.pl)

Współprowadzenie: Edwin Bażański - neurologopeda kliniczny, emisjolog

Liczba godzin: 18

Termin: 9-10 kwietnia 2022r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 09:00, natomiast zakończenie – w niedzielę ok. godziny 16:00)

Liczba miejsc: 20 – 25

Cena: 680 PLN

Miejsce warsztatów: Siedziba Fundacji "Między słowami" - Gdynia, ul. Traugutta 2 (wejście od ul. Władysława IV)

Możliwość noclegów: odsyłamy na strony internetowe hoteli w Gdyni

 

ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY

● Zgłoszenia na warsztaty: wejść w link www.szkolenia.miedzy-slowami.org.pl aby zgłosić uczestnictwo online; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel: 535 936 019

● Płatność za szkolenie odbywa się poprzez system PayU podczas zapisu na szkolenie. Możliwa wpłata zaliczki w wysokości 200zł lub pełnej kwoty w wysokości 680 zł, po wyczerpaniu miejc możliwy zapis na listę rezerwową.

● Informacji o warsztatach można też uzyskać u prowadzącego (tel. 605 885 058, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tags: terapia jąkania, leczenie jąkania, warsztaty

Najnowsze informacje

Napisali do nas

  • 1
  • Piszę ten list z radością, ponieważ jeszcze pół roku temu byłem kompletnie bezradny wobec samego siebie. Teraz ten okres jest za mną. Czytaj
    Marcin z Rzeszowa 28 października 2014 (dwa m-ce po zakończeniu turnusu terapeutycznego w Wiśle)
  • [...] I na sam koniec, jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, zmieniliście moje życie. Jestem nową, lepszą osobą. Czytaj
    Weronika uczestnik turnusu w sierpniu 2015
  • Zrozumieliśmy, że trzeba jedynie skupić się na dziecku, starać się je zrozumieć i pomóc.No i najważniejsze – spektakularne efekty terapii !!! Czytaj
    List rodziców z grupy 2, po turnusie terapeutycznym Wisła 2014
logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30