Warsztaty naukowo-szkoleniowe II stopień - Praktyczny 14-15 września 2019 w Krakowie

WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – II STOPIEŃ - PRAKTYCZNY1 w Krakowie

DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA
Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ

 

Diagnoza i terapia jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną

Program:

1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta

3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.

4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.

5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.

6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.

7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.

8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na płytach DVD oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).

9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania na płytach DVD) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.

10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).

11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.

 

UWAGA: Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia oraz obszerny pakiet materiałów pomocowych do terapii (materiałów, które będą omawiane podczas zajęć). Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień (wyjątkowo: absolwenci Podyplomowego Studium Neurologopedii SWPS w W-wie).

Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Organizator: Centrum Rozwoju Zdolności i Terapii Mowy "Podwójnie wyjątkowi"

Prowadzący: dr n.hum. Mieczysław Chęciek – specj. neurologopeda (www.jakanie-terapia.pl)

Współprowadzenie: Edwin Bażański - neurologopeda kliniczny, emisjolog

Liczba godzin: 20

Termin: 14-15 września 2019 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 09:00, natomiast zakończenie – w niedzielę ok. godziny 15:30)

Liczba miejsc: 20 – 25

Cena: 690 PLN

Miejsce warsztatów: Kraków

Możliwość noclegów: odsyłamy na strony internetowe hoteli w Krakowie

 

ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY

- on-line: https://goo.gl/forms/qYhSA2TY5OryKKTH3 

- w razie pytań mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Tel. 606 609 276

● Po wypełnieniu formularza do 14 dni wpłata na konto współorganizatora: Centrum "Podwójnie wyjątkowi" ul. Wielicka 86D, 32-005 Niepołomice, nr konta: ING Bank Śląski 34 1050 1445 1000 0092 3349 8303 w tytule wpisujemy: Szkolenie Jąkanie II st., imię i nazwisko uczestnika

 • Zgłoszenie na szkolenie odbywa się przez wypełnienie formularza on-line, znajdującego się przy każdym szkoleniu z jednoczesną wpłatą całości. Brak wpłaty w ciągu 14 dni kalendarzowych oznacza Państwa rezygnację ze szkolenia.
 • Dla pracodawców FV przedpłata z terminem płatności do 7 dni (z zachowaniem zasady: 14 dni od wypełnienia przez Państwo formularza). Faktury przygotowujemy tylko na dane podane w formularzu.
 • Gdy Państwo zrezygnują ze szkolenia po dokonaniu wpłaty (konieczne powiadomienie nas na piśmie lub e-mail) zwracamy wpłatę umniejszoną o 150 zł za dzień jako pokrycie kosztów organizacyjnych tego dwudniowego szkolenia.

Najnowsze informacje

Napisali do nas

 • 1
 • Piszę ten list z radością, ponieważ jeszcze pół roku temu byłem kompletnie bezradny wobec samego siebie. Teraz ten okres jest za mną. Czytaj
  Marcin z Rzeszowa 28 października 2014 (dwa m-ce po zakończeniu turnusu terapeutycznego w Wiśle)
 • [...] I na sam koniec, jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, zmieniliście moje życie. Jestem nową, lepszą osobą. Czytaj
  Weronika uczestnik turnusu w sierpniu 2015
 • Zrozumieliśmy, że trzeba jedynie skupić się na dziecku, starać się je zrozumieć i pomóc.No i najważniejsze – spektakularne efekty terapii !!! Czytaj
  List rodziców z grupy 2, po turnusie terapeutycznym Wisła 2014
logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30